O misjach inaczej

PODCAST

Misjonarzem jest się do końca życia
Fot. Andrzej Danilewicz SVD

Misjonarzem jest się do końca życia

O. Andrzej Fecko SVD wyjechał do Angoli w 1980 roku. Pierwsze lata jego pracy przypadły na czas krwawej wojny domowej, która z przerwami trwała aż do 2002 roku. W 1996 roku w Kifangondo o. Andrzej wybudował Centrum Medyczne św. Łukasza, które szybko stało się jedną z najważniejszych i najlepiej wyposażonych placówek w Angoli. Kierował nią do 2013 roku, a w następnym roku przeniósł się do Portugalii. Obecnie prowadzi parafię w Lizbonie i jest ekonomem werbistowskiego seminarium duchownego.

27 października 2022 roku w Warszawie został nagrodzony medalem “Benemerenti in Opere Evangelizationis”, przyznawanym osobom i instytucjom wybitnie zasłużonym na polu misyjnym.

W rozmowie opowiada o trudnej rzeczywistości pracy misyjnej w ogarniętym wojną kraju, o wpływie, jaki wojna miała na ludzi w Angoli, o kulisach powstania i późniejszej rozbudowy Centrum Medycznego w Kifangondo, a także o zmianach, do jakich musiał przywyknąć po rozpoczęciu pracy w Portugalii.

  Rozmawia o. Andrzej Danilewicz SVD


Naszego podcastu można słuchać w serwisach SoundCloudSpotify, Apple Podcasts, Google PodcastsTuneIn i YouTube.

O. Andrzej Fecko SVDO. Andrzej Fecko SVD podczas gali wręczenia medalu "Benemerenti in Opere Evangelizationis" w Warszawie (fot. Andrzej Danilewicz SVD)

arrows02  PRZECZYTAJ TAKŻE

Centrum Medyczne św. Łukasza w Kifangondo

O. Andrzej Fecko SVD nagrodzony medalem “Benemerenti"